امکانات جدید معرفی شده در آیفون ۱۰ تعداد زیادی نداشتند، اما همین موارد اندک به خوبی توانسته اند ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده و جریان سازی جالبی را در سطح مخاطبان داشته اند.

ویدیو جالبی که هنرمند تایوانی در جلوه های بصری در اکانت تامبلر خودش منتشر کرده نشان از توانایی جالب و ایده های خلاقانه ای دارد که توسعه دهندگان می توانند با کمک دوربین جدید و تازه نفس TrueDepth در اپ های آیفون ۱۰ ایجاد کنند.

Elisha Hung نام این هنرمند گرافیست است که در شرکت Moonshine Animation مشغول به فعالیت است و تا کنون با کمپانی های Asus و MSI سابقه همکاری داشته است. او چهره خودش را با دوربین آیفون ۱۰ تازه خریداری شده اش اسکن کرده و با کمک Xcode و فریم‌ورک اختصاصی اپل و ARKit یک رندر ۳D جالب از چهره اش را ایجاد کرده است!

نتیجه کار هم همانطور که شاهد هستید به دو چشم حفره مانند در کنار دهان و بینی برآمده که به صورت یک پوست در فضای سیاه رنگ به نمایش درآمده خلاصه میشود.

تصاویر گویای اطلاعات خاصی نیست اما با کمی آینده نگری می توانیم بدون هیچ انکاری آینده را با face-mapping در هم آمیخته ببینیم و اینکه اپل باز هم در این زمینه نسب به رقبا پیش قدم شده است.

بزودی شاهد اپ های جدید با ساختاری تازه و هماهنگی با رصد لحظه ای چهره خواهیم بود که می توان این اتفاق را زمینه ساز نسل جدید اپ ها دانست.

از ایده های جالبی که می توان روی آن حساب کرد، بازی هایی است که بر حسب عکس العمل چهره کاربران جزییات و واکنش جدیدی را رقم خواهند زد.

منبع

شیوا محمدی