اخیراً مایکروسافت از اپلیکیشن جدیدی با نام Microsoft Pay رونمایی کرده است که پرداخت‌های اینترنتی را چند برابر ساده‌تر از قبل می‌کند. این اپلیکیشن که به نظر می‌رسد جایگزینی برای Microsoft Wallet باشد، با هدف صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های کاربر، مخصوصاً در زمان کریسمس، طراحی شده است.

گوگل در نظر دارد API این اپلیکیشن را برای بار اول در مرورگر خود، مایکروسافت اج قرار دهد. اضافه شدن API به مرورگر به این معنی است که در صورتی که کاربری قصد خرید محصولی از هر وب‌سایتی را داشته باشد، اپلیکیشن Microsoft Pay صورت‌حسابی که جزییات آن به صورت کامل پر شده است و در واقع آماده پرداخت است را به او نمایش می‌دهد. به عبارتی نیازی نیست که کاربر تمامی فیلدهای موجود در صورت‌حساب را به صورت دستی پر کند.

نکته مثبت این اپلیکیشن، پشتیبانی از استاندارد کنسرسیوم جهانی وب (W3C) است. در واقع فروشگاه‌های آنلاین برای بهره بردن از این اپلیکیشن نیازی به استفاده از فناوری اضافه و خاصی ندارند و به صورت پیش‌فرض از این اپلیکیشن پشتیبانی می‌کنند.

اما نکته منفی اپلیکیشن Microsoft Pay به واسط کاربری آن برمی‌گردد. این طور به نظر می‌رسد که برای این اپلیکیشن که هنوز در مرحله تست قرار دارد، هیچ واسط کاربری قابل مشاهده‌ای طراحی نشده است.

گفته می‌شود که به طور تئوری این اپلیکیشن در کامپیوترها و گوشی‌های مجهز به ویندوز 10 از نسخه 16299 به بعد قابل استفاده است که البته هیچ‌وقت برای ویندوز 10 موبایل ارائه نشده است!

گفتنی است مایکروسافت از سال گذشته در حال آزمایش و بررسی این ویژگی برای اعمال آن در اپلیکیشن‌های یونیورسال موجود در مایکروسافت استور است.

منبع

شیوا محمدی