گوگل به مناسبت پنجاهمین سالگرد کدنویسی کودکان، بازی جدیدی به نام coding carrots را در قالب یک doodle در سایت خود قرار می دهد. دراین بازی کاربران از طریق کدنویسی و تجمیع قطعات کد به یک خرگوش کمک می کنند تا از یک هزارتو خارج شود.

گوگل به مناسبت پنجاهمین سالگرد کدنویسی کودکان، بازی جدیدی به نام Coding Carrots را در قالب یک Doodle در سایت خود قرار می دهد. دراین بازی کاربران از طریق کدنویسی و تجمیع قطعات کد به یک خرگوش کمک می کنند تا از یک هزارتو خارج شود.

به گزارش ایرنا از اسوشیتدپرس، ساختار این بازی از اولین زبان کدنویسی که توسط متخصصان MIT برای کودکان طراحی شده بود و Logo نام داشت، اقتباس شده است.

کودکان با استفاده از Logo می توانستند حرکات یک لاک پشت را کنترل کنند و در جریان بازی کار با ایده های مختلف و علم ریاضی را به طور عملی تجربه کنند. طراحان این زبان برنامه نویسی اعتقاد داشتند تمام کودکان از طریق کدنویسی با فناوری های پیشرفته روز آشنا می شوند.

عرضه بازی Coding Carrots به عنوان یک Doodle امکان اولین تجربه کدنویسی را برای میلیون ها کاربر نوجوان در سراسر جهان فراهم می کند و متخصصان گوگل امیدوارند این تجربه موجب تشویق این افراد برای ورود به دنیای فناوری و پیشرفت در آن شود. شرکت گوگل به مناسبت های مختلف لوگوی خود را تغییر می دهد و به این تغییرات Doodle گفته می شود.

منبع

شیوا محمدی