کروم ۶۳ به زودی برای گوشی های اندرویدی عرضه می شود. اما چه امکاناتی در انتظار کاربران خواهد بود؟ در ادامه نگاهی به امکانات جدید مرورگر گوگل خواهیم داشت.

معمولا گوگل ، آپدیت های مهم کروم را به صورت هم زمان برای پلتفرم های مختلف منتشر می کند. ولی به نظر می رسد این بار چنین اتفاقی نخواهد افتاد و نسخه جدید این مرورگر، طی هفته های آینده از طریق گوگل پلی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

به گفته سازندگان، کروم ۶۳ در چندین سری مختلف ارائه می شود. در نتیجه احتمالا همه کاربران آن را به صورت هم زمان دریافت نخواهند کرد. اما چه مواردی در این نسخه جدید تغییر کرده است؟

گوگل کروم ۶۳ برخی ویژگی های موجود همچون پر کردن خودکار نوشته در نوار آدرس را بهبود بخشیده و به واسطه رابط کاربردی برنامه نویسی Device Memory JavaScript، وب سایت های مختلف، میزان حافظه رم دستگاه های کاربران را بهتر تشخیص داده و امکان بهینه سازی آن توسط توسعه دهندگان برای تجربه بهتری از وب گردی را فراهم خواهند کرد. از دیگر تغییرات مهم نیز می توان به پایداری بیشتر و عملکرد بهتر در بارگذاری محتوا اشاره کرد. متاسفانه فعلا خبری از پشتیبانی ویدیوهای HDR نبوده و احتمالا در نسخه بعدی، این قابلیت کاربردی اضافه خواهد شد.

منبع

شیوا محمدی