شرکت "میک بلاک" رباتی طراحی کرده که می تواند با استفاده از لگوهای اسباب بازی به کودکان برنامه نویسی را آموزش دهد.
 
 
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "میک بلاک"( Makeblock ) سازنده قطعات الکترونیکی سازگار با لگو برای آموزش چگونگی برنامه نویسی به کودکان، به حوزه رباتیک وارد شد .

در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۸، از ربات "کودی راکی" Codey Rocky) )، ربات کوچکی که به عنوان یک "همراه برنامه نویسی" به کار می رود، رونمایی شد .

در این ربات از تجهیزات رباتیک با کاربری آسان در کنار یک رابط کاربری گرافیکی برنامه نویسی استفاده شده است؛ بنابراین حتی یک کودک شش ساله باهوش هم می تواند با استفاده از این ربات، حرفه مهندسی برنامه نویسی را شروع کند.

چهره Codey Rocky از لامپ های LED آبی تشکیل شده که نور را طوری منعکس می کنند که چهره آن کمی شبیه به یک اثر هنر مبتنی بر پیکسل به نظر برسد. در قسمت پایین، سه دکمه با برچسب A ، B و C به علاوه یک اسپیکر وجود دارد .

ساخت کلی این وسیله از یک پلاستیک بسیار براق و قسمت چرخ آن به سبک چرخ تانک طراحی شده است.

 
نکته جالب این اختراع این است که پشت آن یک ماژول وجود دارد که از همان قطعات دیگر محصولات این شرکت بهره می برد. بنابراین می توانید به سادگی آن را نه تنها به مواد Makeblock بلکه به قطعات استاندارد لگو متصل کنید .

اما کودی راکی تنها یک ربات نیست. اگر چهره جداشدنی این ربات را از پایه و چرخها جدا کنید، به یک کنترلگر دستی تبدیل می شود که می توان از آن برای بازی استفاده کرد .

امید می رود که این محصول با قیمت نزدیک به ۱۰۰ دلار فروخته شود اما پیش از آن برای جلب سرمایه گذار باید در سایت "کیک استارتر" (Kickstarter) قرار بگیرد .
 
شیوا محمدی