تجزیه و تحلیل آخرین نسخه بتا از تنظیمات اندروید اوریو گلکسی نوت 8، اطلاعات جالبی را در مورد موبایل های 2018 سامسونگ ارائه می کند.

بر این اساس به نظر می رسد که گلکسی S9 و S9 پلاس به قابلیتی به نام «اسکن هوشمند» مجهز هستند که ترکیبی از اسکن چهره و عنبیه است، این در حالی است که موبایل های گلکسی S8، S8 پلاس و نوت 8 تنها از سنسورهای اثر انگشت و اسکنر عنبیه بهره می برند.

Maxwell Weinbach از بلاگرهای فعال در زمینه فناوری انیمیشنی 6 ثانیه ای را از این قابلیت در یوتیوب قرار داده که نحوه کار اسکن هوشمند را توضیح می دهد. این سیستم امنیتی با اپلیکیشن های شخص ثالث نیز سازگاری داشته و نحوه کار با آن بسیار ساده به نظر می رسد..

 

رشته کدهای پیدا شده در تجزیه و تحلیل اپلیکیشن مربوط به تنظیمات شامل کلیدواژه هایی مثل اسکن هوشمند بوده و حتی هدف از قابلیت را نیز توضیح می دهند، برای مثال در یکی از این رشته ها عبارت «با استفاده از اسکن ترکیبی عنبیه و چهره موبایل را آنلاک کنید» به چشم می خورد.

 

اسکن هوشمند از قدت بالایی برخوردار بوده و در محیط های با نور کم به خوبی کار می کند، با این حال سرعت آن در مقایسه با Face ID یا حسگر اثر انگشت که در سیستم های امنیتی موبایل اهمیت بالایی دارد، هنوز مشخص نشده است.

 

با افزایش روز افزون ذخیره اطلاعات شخصی و استفاده از داده های مالی از قبیل شماره کارت اعتباری و پسورد آن در اسمارت فون ها مقوله امنیت نیز اهمیت ویژه ای پیدا کرده، و طبیعتا ترکیب این دو حسگر نسبت به زمانی که سیستم از یکی از آنها بهره می برد امنیت بیشتری را به ارمغان می آورد.

 

پیش از این مسئولان کمپانی کره ای اعلام کرده بودند که پرچمدارهای جدید گلکسی S9 و S9 پلاس در ششم اسفندماه و یک روز قبل از برپایی کنگره جهانی موبایل MWC 2018 رونمایی خواهند شد.

مجید مرادی