گوشی موبایل آیفون 10 اپل (Apple iPhone X) به عنوان یکی از 25 اختراع برتر سال 2017 توسط نشریه تایم معرفی شد تا باز هم رد پای این کمپانی آمریکایی را در زمینه نوآوری ببینیم.

نشریه تایم، گوشی جدید اپل را به واسطه استفاده از نمایشگر لبه به لبه، نحوه پیاده‌سازی قابلیت‌های واقعیت افزوده و حذف کلید فیزیکی هوم بعد از ده سال، محصولی “پیچیده” خوانده است. به علاوه، آنها سیستم تشخیص چهره آیفون ایکس را نیز ستایش کرده‌اند. هرچند، ال جی و سامسونگ از اولین شرکت‌هایی بودند که این سیستم را در گوشی های خود در اختیار کاربران قرار دادند البته نه به مانند اسکن کردن چهره فرد بلکه با اسکن قرنیه چشم و یا تشخیص چهره با کمترین امنیت موجود…

این وب‌سایت به قیمت پایه 999 دلاری پرچمدار اپل نیز اشاره می‌کند؛ قیمتی که آیفون ایکس را به گران‌ترین گوشی اپل تبدیل کرده است. همراه با این موضوع، آنها به صحبت قبلی جانی آیو، رییس بخش طراحی این شرکت، که گفته بود “همان‌طور که انتظار دارید، یکپارچه‌سازی مقدار خالصی از قدرت پردازشی در دستگاهی تا این اندازه کوچک، پیامدهای مالی مختلفی را به همراه داشته است.” نیز اشاره کرده‌اند.

آیفون X طی تنها 3 روز فروش 9 تا 12 میلیون دستگاه را تجربه کرد که یک رکورد محسوب می شود.سال 1983-1984 مجله تایم بنا به دلیل چند مصاحبه و دستکاری خبرها جزو مجله های مغضوب استیو جابز بود.

توحید