لمس کردن کاراکترها روی صفحه نمایش گوشی ممکن است کاری جذاب باشد، اما این گزینه در مقایسه با تایپ فیزیکی کلیدهای روی صفحه کلید متصل به کامپیوتر هنوز هم با محدودیت های بسیاری روبرو است. اما اگر صفحه کلید کامپیوتر خود را به گوشی هوشمند یا تبلت متصل کنید چه اتفاقی رخ می دهد؟

بله شما این توانایی را دارید تا صفحه کلید را به دستگاه اندرویدی خود متصل کرده و از تمامی کلیدهای آن استفاده کنید. من سه راهکار به شما معرفی می کنم تا اینکار را انجام دهید.

اتصال صفحه‌کلید USB به دستگاه اندرویدی

برای آن‌که بتوانید صفحه‌کلید USB را به دستگاه اندرویدی خود متصل کنید به کابل USB OTG نیاز دارید. اگر در سه سال گذشته دستگاه اندرویدی خود را خریداری کرد‌ه‌اید، خوش‌شانس بوده‌اید. به دلیل این‌که دستگاه شما از USB OTG پشتیبانی می‌کند.

اگر از پشتیبانی دستگاه خود اطمینان ندارید از برنامه Easy OTG Checker استفاده کنید. این برنامه به طور خودکار سخت افزار دستگاه و واسط های برنامه نویسی را برای پشتیبانی از این آداپتور بررسی می کند. این آداپتور با قیمت بسیار ارزان نزدیک به ۱۵ هزار تومان قابل خریداری است. برندهای USGREEN Micro USB و KSmile USB Host جزء بهترین ها هستند، البته نمونه های مشابه در بازار ایران هم خوب هستند.

پس از آنکه کابل USB OTG را خریداری کردید:

۱٫صفحه کلید را به کانتکور USB متصل کرده و تلفن خود را به ریزکانکتور USB متصل کنید.

۲٫ صفحه کلید به طور خودکار شناخته شده و قابل استفاده است.

۳٫ یک برنامه کاربردی را باز کرده و شروع به تایپ کردن کلیدها کنید تا نتیجه را روی صفحه مشاهده کنید.

بیشتر بدانید: راهکار هایی برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی
اگر صفحه کلید با موفقیت متصل شود، حتا می توانید از کلیدهای پیمایش بالا و پایین صفحه کلید استفاده کنید.

۲٫ اتصال صفحه کلید بلوتوثی به دستگاه اندرویدی

شما می توانید یک صفحه کلید بلوتوثی را نیز به تلفن اندرویدی خود متصل کنید. اتصال این صفحه کلیدها به ساده ترین شکل امکان پذیر است.

۱٫بلوتوث هر دو دستگاه را روشن کنید.

۲٫ از فهرست دستگاه های بلوتوث در دسترس گزینه select the keyboard را انتخاب کنید. اگر درخواست پین کدی ظاهر شد، معمولا ۰۰۰۰ جواب می دهد

۳٫ صفحه کلید به دستگاه متصل شده و آماده کار است.


۳٫ اتصال صفحه کلید کامپیوتر به گوشی از طریق وای فای

با استفاده از یک برنامه، شما می توانید کامپیوتر شخصی و دستگاه اندرویدی خود را از طریق وای فای به یکدیگر متصل کنید و متن ها را از کامپیوتر به تلفن خود انتقال دهید. این راهکار به ویژه زمانی مفید است که در نظر دارید متنی طولانی را روی گوشی تایپ کنید. پیشنهاد من این است که از برنامه WiFi Keyboard که به شما اجازه می دهد متن خود را از طریق یک پنجره مرورگر انتقال دهید استفاده کنید. زمانی که این برنامه را نصب کردید، باید راهکار ورودی پیش فرض آن را تنظیم کنید.

۱٫به Settings رفته و روی Language & Input کلیک کنید.

۲٫ Current keyboard را انتخاب کرده و سپس صفحه کلید خود را انتخاب کنید.

۳٫ در ادامه گزینه WiFi Keyboard را فعال کنید.

۴٫ گزینه Current keyboard را لمس کرده و دومرتبه WiFi Keyboard را انتخاب کنید.

۵٫ اکنون برنامه WiFi Keyboard را انتخاب کنید. دو آدرس را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید هر کدام از این آدرس‌ها را در پنجره مرورگر کامپیوتر شخصی خود وارد کرده تا رابط وب wiFi Keyboard باز شود.

بیشتر بدانید: Which Phone بهترین گوشی اندرویدی را برای شما انتخاب می کند!
 

هر چیزی که در این رابط تحت وب تایپ می کنید در تلفن شما نشان داده می شود.

منبع

 

شیوا محمدی