مدیر گوگل
مدیر گوگل

مدیر وب سایت مدیر گوگل

 • تاریخ عضویت: 1397/10/29
 • آخرین زمان حضور : ‫۵ سال قبل، یک شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، ساعت ۰۸:۵۶
 • بازدید از پروفایل : 0

گزارش خطا

علت گزارش برای را بنویسید


کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه (جدیدترین روش ها)

گزارش

کسب درآمد اینترنتی چند سالی است در کشور رونق گرفته است و افراد زیادی از طریق کسب درآمد اینترنتی زندگی خود را می گذارنند. با توجه به هزینه های زیادی که کسب و کارهای سنتی دارند کسب و کار اینترنتی در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته اند.

اگر در اینترنت عبارت کسب درآمد از اینترنت ، کسب درآمد اینترنتی و یا درآمد اینترنتی را جستجو کنید خواهید دید که سایت های زیادی هستند که در این خصوص تبلیغات انجام داده اند و به روش های مختلف قصد دارند افراد را وارد این کسب و کار نمایند. البته اینکه آیا این سایت ها کسب درآمد اینترنتی واقعی و مطمئن دارند یا خیر باید در مورد آنها بحث و بررسی جداگانه ای شود.

در این مقاله قصد داریم در خصوص روش های کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه زیاد آموزش های را ارائه دهیم  .

( به روز رسانی  در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۳)

چرا کسب درآمد اینترنتی ؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم سایت های زیادی هستند که کاربران اینترنتی را به سمت کسب درآمد اینترنتی تشویق می کنند. حال می خواهیم بررسی کنیم که چرا کسب درآمد اینترنتی مهم است و چرا باید بدنبال درآمد اینترنتی باشیم. دلایلی که باید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و کسب درآمد از اینترنت داشته باشید به شرح زیر می باشند:

کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی اگر نیاز به سایت نداشته باشید هیچ هزینه ای نباید پرداخت نمایید و اگر هم برای کسب درآمد اینترنتی نیاز به سایت داشته باشید با سرمایه کم قابل انجام می باشد. البته باید توجه داشت که شما برای فعالیت در اینترنت و کسب درآمد اینترنتی هر هزینه ای را متحمل شوید به سرعت می توانید جبران نمایید. مثلا اگر برای طراحی سایت هزینه ای را پرداخت نمایید می توانید با برنامه ریزی درست و منظمی این هزینه را جبران کنید. هر چند شما با وردپرس می توانید خودتان وب سایتی را طراحی نمایید و هزینه ای بابت ساخت سایت نیز پرداخت نکنید.

کسب درآمد از اینترنت در هر مکان

برای اینکه شما بتوانید از اینترنت کسب درآمد نمایید نیاز نیست دفتر کاری داشته باشید و هزینه هایی بابت اجاره آن متحمل شوید . وقتی قرار است از طریق موبایل یا کامپیوتر شخصی خود کسب و کار اینترنتی خود را مدیریت نمایید نیازی به دفتر یا محلی برای انجام کار ندارید و کار در منزل خواهید داشت. اگر قصد مسافرت رفتن داشته باشید دیگر نیازی به گرفتن مرخصی نیست ، شما در هر شهری و روستایی که مسافرت کنید می توانید از همان جا کسب درآمد اینترنتی را تجربه نمایید.

کسب درآمد اینترنتی در ساعات دلخواه

وقتی مدیریت کار اینترنتی را خودتان برعهده دارید و قرار است کسب درآمد اینترنتی داشته باشید پس هیچ محدودیتی در خصوص انتخاب زمان کاریتان وجود نخواهد داشت. در هر ساعتی از شبانه روز که وقت داشته باشید می توانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید و شغل اینترنتی خود را بهبود ببخشید و درآمد اینترنتی شبانه روزی می توانید داشته باشید.

مشتریان نامحدود

وقتی قرار است از طریق اینترنت کسب و کار خود را شروع کنید باید  انتظار داشته باشید که از هر شهر و کشوری مشتری داشته باشید. دیگر مشتریان شما محدود به کوچه و خیابان های شهرتان نمی باشد و از هر جایی می توانند کسب و کار اینترنتی شما شوند و باعث کسب درآمد اینترنتی گردند.

اینها فقط تعداد کمی از دلایلی بودند که شما نیاز به کسب درآمد از اینترنت دارید.

در ادامه قصد داریم مدل هایی را معرفی نماییم که از طریق آنها می توانید به کسب درآمد اینترنتی برسید. با توجه به شرایط خود می توانید حداقل یکی از این مدل ها را انتخاب نمایید.

کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش محصولات فیزیکی

رایج ترین مدل که برای عموم مردم آشنا می باشد همین مدل است. در این مدل باید یک محصول فیزیکی تولید و آماده کنید و سپس از طریق اینترنت به فروش برسانید. برای فروش این محصولات می توانید از وب سایت خود و یا فروشگاه های اینترنتی و یا سایت های حراجی اقدام نمایید.

وقتی شما محصولات فیزیکی را از طریق اینترنت بفروش می رسانید دیگر مشتریان نیاز به مراجعه حضوری نخواهند داشت و خرید اینترنتی برای آنها راحت تر خواهد بود.

مشتریان می توانند تصاویر و توضیحات و همچنین نظرات کاربران را ابتدا مطالعه و سپس با دیدی باز نسبت به خرید اقدام نمایند.

خیلی از فروشگاه های سنتی نیز در کنار فروشگاه خود یک فروشگاه اینترنتی نیز طراحی می کنند و از آن طریق نیز کسب درآمد اینترنتی را تجربه می کنند.

کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش خدمات

خدمات بدلیل اینکه قرار نیست کالای فیزیکی ارسال شود نسبت به محصولات فیزیکی برای فروش در اینترنت مناسب تر هستند.

خدمات مختلفی همانند آموزش زبان ، آموزش موسیقی ، آموزش گرافیک ، آموزش طراحی سایت ، آموزش سئو و هر خدمات دیگیری می توانند از طریق اینترنت و بدون حضور فیزیکی انجام شوند.

مزیتی که خدمات دارد اینست که شما یکبار یک محتوا را تولید می کنید و چندین بار می توانید آنرا بفروش برسانید. مثلا یک فایل آموزشی موسیقی آماده می کنید و در وب سایت خود و یا فروشگاه های اینترنتی قرار می دهید و چندین بار می تواند بفرو ش برسد.

کسب درآمد اینترنتی از طریق فایل های ویدیویی

فایل های ویدیویی یکی از رایج ترین فرمت هایی می باشند که می توان از طریق آنها کسب درآمد اینترنتی داشت. افراد زیادی هستند که دیدن کلیپ ها را به مطالعه متن و یا گوش دادن فایل صوتی ترجیح می دهند.

در هر زمینه ای که تخصص دارید می توانید کلیپ هایی تولید کنید و بفروش برسانید.

کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش کتابچه های الکترونیکی(Ebook)

در هر زمینه ای که تخصص دارید کافی است دست به قلم شده و یا کامپیوتر خود را روشن کنید و شروع به تایپ کردن نمایید. به سادگی هر چه تمام تر با استفاده از محیط ورد می توانید مطالب آموزشی خود را تایپ و سپس تبدیل به فایل Pdf نمایید و از طریق اینترنت آن را منتشر و نهایتا کسب درآمد اینترنتی خانگی نمایید.

تفاوت کتابچه های الکترونیکی با کتاب های فیزیکی این است که برای تولید آنها نیاز به هیچ هزینه و یا مجوزی وجود ندارد و شما به سادگی و بدون هیچ هزینه ای می توانید آنها را تولید نمایید.

می توانید همین امروز سایتی راه اندازی نمایید و شروع به تولید فایل های Pdf نمایید و آنها را از طریق سایت خود بفروش برسانید و مزه درآمد اینترنتی را بچشید.

اگر نمی خواهید سایت داشته باشید می توانید از طریق سایت های فروش فایل ایرانی و خارجی که وجود دارد فایل های خود را آپلود و بفروش برسانید.

البته در ابتدای راه لازم است یکسری Ebook رایگان تهیه و در اینترنت منتشر نمایید تا کاربران اینترنتی با شما آشنا شوند و بعد از آن به فروش بپردازید.

اگر در حال حاضر وب سایت دارید و مقالاتی در آن منتشر نموده اید می توانید همان مقالات را کامل تر کرده و تبدیل به کتابچه نمایید. همچنین از طریق شبکه های اجتماعی می توانید مطالب خود را بصورت ویروسی منتشر نمایید.

اجازه انتشار کتابچه خود را با ذکر منبع بدهید . با این کار باعث معروفیت هر چه بیشتر شما خواهد شد.

یک بخش کوچی از فایلهای pdf خود را می توانید بصورت رایگان منتشر نمایید و در آخر آن علاقه مندان را تشویق کنید تا به یک لینک خاص بروند و آنرا  بطور کامل دانلود نمایند.

اگر ای بوک های خود را بصورت حرفه ای طراحی نمایید باعث جلب توجه بیشتر کاربران خواهد شد و بیشتر منتشر می شوند.

کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش پادکست های صوتی

این روزها خیلی از افراد بوسیله تولید پادکست های صوتی به کسب درآمد اینترنتی رسیده اند. خیلی از افراد فکر می کنند با وجود فایل های ویدیویی در اینترنت ، پادکست های صوتی جایگاهی ندارند. درست است که ویدیوها جذابیت بیشتری برای تماشا دارند ولی دلایلی وجود دارد که ما پیشنهاد می کنیم که از طریق تولید پادکست های صوتی نیز می توان کسب درآمد اینترنتی داشت.پادکست های صوتی مزایایی بسیاری دارند که به برخی از آنها اشاره می کنیم :

افراد در حین رانندگی نمی توانند از طریق مانیتور خودروی خود و یا گوشی همراه خود ویدیو تماشا نمایند ولی به راحتی می توانند صوت گوش دهند. یکی از دوستان من که در کار بیمه مشغول است بدلیل اینکه مشغله کاری زیادی دارد و خیلی از وقت ها در حال رانندگی می باشد ترجیح داده که فایل های صوتی آموزشی بیمه را خریداری نماید و در خودرو گوش دهد.

در هنگام پیاده روی اغلب افراد به فایلهای صوتی گوش می دهند. ممکن است این فایل ها آهنگ و یا پادکست های آموزشی باشند.

خیلی از افراد در هنگام کار کردن اگر کارشان به تمرکز زیادی نیاز نداشته باشند در حال گوش دادن صوت هستند. مثلا تایپیست ها و یا آرایشگرها و یا رانندگان تاکسی و خیلی از افراد دیگر ترجیح می دهند از وقت خود به این شکل استفاده کامل ببرند.

خیلی از افراد هستند که وقت و حوصله مطالعه کتاب و یا مشاهده فیلم ندارند. این افراد گزینه ای جز فایل های صوتی ندارند.

پادکست های صوتی به راحتی حتی از طریق گوشی همراه خودتان و بدون هیچ هزینه ای قابل تولید هستند و از طریق نرم افزارهای ویرایش صدا می توانید آنها را ویرایش نمایید.

همین دلالیل کافی است تا شما متوجه شوید هنوز هم می توان از طریق پادکست های صوتی به کسب درآمد اینترنتی رسید. به همین دلیل می خواهیم  مواردی را بررسی کنیم که برای تولید پادکست باید مدنظر قرار گیرند:

 • انتخاب موضوع مناسب برای تولید پادکست

برای شروع تولید یک پادکست صوتی ابتدا باید موضوع و یا بازار خاصی را هدف قرار دهید. شما نمی توانید پادکست هایی تولید کنید که همه افراد جامعه را تحت پوشش قرار دهد.

بخشی از بازار و یا جامعه را پیدا کنید که به آن موضوع علاقه دارید و آن افراد نیز به پادکست های صوتی علاقه داشته باشند.

باید ببینید که افراد در حال حاضر به چه چیزهایی علاقه مند هستند. مثلا کسب درآمد اینترنتی و یا کسب درآمد در منزل موضوعاتی هستند که بدلیل شرایط بد کسب درآمد افراد ، می تواند مخاطبان خوبی داشته باشد.

 • تولید پادکست به بهترین شکل

باید پادکست هایی تولید کنید که مخاطبان بیشتری بتوانید جذب نمایید. پادکست هایی که تولید می کنید باید کیفیت صدای خوبی داشته باشند و به دغدغه های روز جامعه توجه کند و موضوعی باشد که افراد تمایل به استفاده داشته باشند.

 • کسب درآمد اینترنتی از طریق پادکست

اگر محصولاتی و خدماتی دارید که قابل تبدیل به پادکست صوتی هستند می توانید از طریق آنها کسب درآمد نمایید و یا اینکه محصولات دیگران را به پادکست تبدیل نمایید و پورسانت فروش دریافت نمایید.

 • متخصص پادکست صوتی شوید

اگر ایده خاصی برای تولید پادکست های صوتی ندارید می توانید محصولات و مقالات سایر سایت ها را به پادکست تبدیل نمایید. اگر این کار را بتوانید به شکلی حرفه ای انجام دهید مطمئن باشید خیلی از مدیران وب سایت ها به سراغ شما خواهند آمد.

کسب درآمد اینترنتی از سایت های خارجی

سایت های خارجی یکی از جاهایی هستند که می توانید از طریق آن ها کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. دلیل اینکه کسب درآمد اینترنتی از سایتهای خارجی بهتر است این است که پرداختی آن ها به دلار و سایر ارز های خارجی گران تر است. توجه کنید وقتی که شما مبالغ دریافتی خود را به ریال تبدیل کنید مبلغ خوبی خواهد شد. کسب درآمد اینترنتی از سایتهای خارجی را می توانید با انجام  فعالیت هایی مثل کپی رایتینگ، طراحی سایت و بسیاری از کارهای دیگر انجام دهید.

کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد اینترنتی با تایپ کردن

سایت ها و شرکت های بسیاری هستند که کارای تایپی زیادی دارند و برای این کار شخصی رو برای دور کاری استخدام میکنند. با یاد گرفتن تایپ ده انگشتی با سرعت بالا میتوانید در ساعات خالی روزتان کسب درآمد اینترنتی کنید. در این روش این شما میتوانید از کوتاه ترین زمان ممکن برای کسب درآمد اینترنتی استفاده کنید. همین طور اگر با کامپیوتر زیاد کار میکنید یا شغل اولتان مربوط با کامپیوتر هست مطمئناً یاد گرفتن تایپ با سرعت بالا میتواند صرفه جویی بسیار زیادی در وقتتان کند. در این صورت شما با یاد گرفتن تایپ با سرعت بالا میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید! سایت یوتایپ میتواند در یادگیری تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی به شما بسیار کمک کند.

کسب درآمد اینترنتی

نتیجه گیری و سخن پایانی

همانطور که در این مقاله بیان کردیم  کسب درآمد اینترنتی یکی از پردرآمدترین مشاغل با سرمایه کم می باشد. یعنی اگر بخوبی آنرا پیاده سازی نمایید می توانید درآمد اینترنتی فوق العاده ای کسب نمایید.

البته شما باید با توجه به تخصص و علاقه خود نسبت به راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود اقدام نمایید تا به کسب درآمد اینترنتی برسید.

منبع: مقالات مدیر گوگل

مدیر گوگل

۱۶ سوپر مارکت آنلاین برتر تهران

گزارش

سوپر مارکت آنلاین تحولی بزرگ در زندگی روزمره افراد ایجاد کرده است به نحوی که افراد در سطح هر شهر می توانند به راحتی از طریق تلفن همراه خود ثبت سفارش انجام دهند و از سوپر مارکت آنلاین موجود در شهر خود خرید اینترنتی خود را انجام دهند . این ابزار کسب و کار اینترنتی باعث شده در اکثر شهرهای کشور افراد بصورت شبانه روز بتوانند به راحتی خرید اینترنتی از سوپر مارکت را تجربه کنند .

شاید هنوز هم در خیلی از شهرها وقتی در خصوص سوپر مارکت اینترنتی صحبت می شود خیلی ها توجه خاصی به آن نداشته باشند و آن را ایده مناسبی ندانند. ولی همین سوپر مارکت هایی آنلاین که در حال فعالیت هستند نیز قبل از راه اندازی با چنین چالشی رو به رو بودند. پس اگر به فکر راه اندازی سوپر مارکت آنلاین هستید این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

قبل از اینکه به معرفی بهترین سوپرمارکت های آنلاین بپردازم اجازه دهید مزایای راه اندازی سوپر مارکت آنلاین را با هم بررسی کنیم .

مزایای سوپر مارکت آنلاین

 • خیلی از مواقع پیش آمده بعد از اینکه چندین ساعت را در محل کار خود سپری کرده بودم و به خانه برگشتم همسرم میگفت فلان کالا را در خانه نداریم و مجبور بودم با اکراه فراوان دوباره از منزل بیرون بروم و مواد مصرفی که نیاز داشت را خریداری نمایم. ولی بعد از اینکه سوپرمارکت های آنلاین شروع به فعالیت کردند این مشکل بزرگ من برطرف گردید. مطمئن هستم خیلی از کسانی که این مقاله را مطالعه می کنند همین مشکل را دارند و یا قبلا داشته اند .
 • خیلی از وقت ها وقتی مهمان به منزل شما بیاید و یا در زمان هایی مثلا آخر شب و یا ظهر تابستان واقعا فرصت و یا حال و حوصله اینکه به سوپرمارکت های محلی مراجعه کنید را ندارید. بهترین گزینه برای اینجور مواقع سوپر مارکت آنلاین می باشد.
 • بعضی از کالاها ممکن است در سوپر مارکت نزدیک منزل شما وجود نداشته باشد و محبور باشید مسافت زیادی را طی کنید تا به سوپر مارکتی برسید که آن کالا را داشته باشد. مثلا اگر نیاز به مرغ و یا گوشت داشته باشید ممکن است مجبور باشید به محلی مراجعه کنید که فاصله زیادی با شما داشته باشد.
 • در شهرهایی مثل تهران و یا سایر شهرهای بزرگ با وجود ترافیک زیادی که در بیشتر ساعات روز وجود دارد اگر قرار باشد به سوپرمارکتی بروید که با محل زندگی شما فاصله داشته باشد به طور یقین زمان زیادی را در ترافیک باید بگذرانید.
 • خیلی از وقت ها اگر هزینه سوخت و استهلاک وسیله نقلیه و زمانی که از شما تلف می شود را با هم جمع بزنیم از هزینه ارسال محصول توسط پیک سوپر مارکت های اینترنتی بیشتر باشد. البته خیلی از سوپر مارکت های اینترنتی هزینه ای بابت ارسال کالای شما دریافت نمی کنند. پس سوپر مارکت آنلاین گاها باعث صرفه جویی در هزینه نیز می شود.
 • وقتی شما از سوپر مارکت های محلی خرید می کنید هر تعداد خریدی که انجام دهید تخفیف خاصی به شما نمی دهند ولی مزیتی که سوپر مارکت های آنلاین دارند این است که به ازای هر خریدی به شما تخفیف می دهند.
 • وقتی از سوپر مارکت های آنلاین خرید می کنید سابقه خرید شما در سایت مربوطه باقی می ماند و شما به راحتی می توانید بررسی کنید که مثلا در طول یک سال چقدر هزینه بابت خرید های روزانه خود متحمل شده اید.
 • با توجه به گستردگی کالاهای موجود در سوپرمارکت آنلاین به راحتی می توانید برند موردنظر خود را انتخاب نمایید و هر کالایی که نیاز داشته باشید را با آیکون جستجوی موجود در سایت به سرعت پیدا کنید .
 • بدلیل هزینه های زیاد زندگی و وضعیت تورم کشور معمولا پدر و مادر و یا شوهر و همسر هر دو مجبور هستند در بیرون از خانه مشغول به کار باشند و در بعد از ظهر یا شب با خستگی زیادی به خانه برگردند. تکلیف خرید روزانه چه می شود ؟
 • سوپر مارکت های آنلاین معمولا طرح های تشویقی مثل تخفیف مناسبی و یا قرعه کشی ها ماهیانه دارند که باعث جذب مشتری شده اند. این اطلاع رسانی ها معمولا از طریق کانال تلگرام و یا پیامک انجام می شود.

۱۶ سوپر مارکت آنلاین برتر تهران

در ادامه بهترین سوپر مارکت های آنلاین ایران را بررسی می کنیم که البته بیشترین فعالیت را سوپر مارکت های آنلاین تهران دارند.

۱- سوپر مارکت آنلاین روکولند دیجی کالا

روکولند قدیمی ترین و جدی ترین سوپر مارکت آنلاین کشور می باشد که البته مدتی است به دیجی کالات شروع به همکاری نموده و بصورت مشارکتی فعالیت می نمایند. الان وقتی شما بخواهید وارد سایت روکولند شوید ریدارکت شده به سایت دیجی کالا که البته این بدان معنی نیست که کار روکولند تمام شده بلکه با توافقی که انجام داده اند بصورت مشارکت در این زمینه فعالیت می نمایند.

اعتبار سوپر مارکت اینترنتی روکولند در کنار سایتی که در واقع یک غول در حوزه فروشگاه های اینترنتی ایران می باشد می تواند باعث شده که این سوپر مارکت آنلاین به موفقیت بیشتری برسد.

با پیوستن روکولند به گروه دیجی‌کالا و گسترش زیرساخت‌ها و ایجاد ناوگان حمل‌ونقل ویژه ‌مواد غذایی در گروه دیجی‌کالا، امکان عرضه محصولات FMCG و ارسال سریع آن‌ها برای مشتریان فراهم شد. تیم ناوگان ارسال محصولات FMCG پیش از این در شرکت روکولند فعالیت داشتند و اکنون به خانواده دیجی‌کالا پیوسته‎اند.

در حال حاضر سوپرمارکت آنلاین دیجی‌کالا فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده است و به زودی با شروع به کار رسمی این بخش دامنه فعالیت‌های بخش سوپرمارکت آنلاین دیجی‌کالا گسترده‌تر خواهد شد.

سوپر مارکت آنلاین دیجی‌کالا سفارش‌ کالاهای سوپرمارکتی شما را در همان روزی که سفارش داده‌اید تحویل می‌دهد. به محض ثبت سبد خرید، می‌توانید بازه‌های زمانی زیر را برای تحویل گرفتن سفارش در روزی که در آن هستید انتخاب کنید. بازه های تحویل محصول ساعات ۹ تا ۱۲ ، ۱۳ تا ۱۶ ، ۱۶ تا ۱۹ و ۱۹ تا ۲۲ می باشد.

حداقل فاصله‌ی زمانی ثبت سفارش تا بازه‌ی زمانی تحویل، ۳ ساعت است. یعنی اینکه اگر می‌خواهید سفارش شما در بازه‌ی ۱۳ تا ۱۶ به دستتان برسد، حداکثر باید تا ساعت ۱۰ صبح آن را ثبت کرده باشید. بنابراین در سریع‌ترین زمان، سفارش شما می‌تواند در عرض ۳ ساعت به دستتان برسد. همچنین آخرین زمان ثبت سفارش برای این که بتوانید در همان روز کالاهای خود را دریافت کنید ساعت ۱۶ است. سفارش‌هایی که پس از این ساعت ثبت شوند تنها در روز بعد قابل دریافت هستند.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی روکولند دیجی کالا

 • در سوپر مارکت آنلاین دیجی کالا دو دسته از محصولات وجود دارند؛ محصولات سوپرمارکتی و محصولات تازه یا همان Fresh. کالاهای تازه شامل لبنیات، مواد پروتئینی، میوه و سبزیجات و غذاهای منجمد و یخچالی هستند و با یک علامت سبزرنگ در کنار آن‌ها از سایر محصولات جدا شده‌اند. سایر مواد سوپرمارکتی در دسته‌بندی‌های کالاهای اساسی، صبحانه، نوشیدنی‌ها، غذاهای آماده، کنسرو، تنقلات، خشکبار و شیرینی، مواد شوینده، لوازم بهداشتی، عطر جیبی و پوشک، بهداشت و حمام کودک طبقه‌بندی شده‌اند.
 • تعیین بازه زمانی برای تحویل محصول
 • امکان عودت محصول در لحظه ای که مامور ارسال به درب منزل مراجعه می کند
 • خودروهای اختصاصی تحویل محصولات خریداری شده
 • امکان مقایسه کالاها
 • تحویل سریع در تهران
 • نمایش محصولات مرتبط
 • نقد و بررسی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ
 • مشخصات کامل محصولات

۲- سوپر مارکت اینترنتی بیار

می توان گفت دومین سوپر مارکت آنلاین برتر کشور بیار می باشد. این سوپر مارکت آنلاین در بهمن سال ۱۳۹۴ با همکاری شرکت هوش گستر ماهان و شرکت مهندسی نرم افزار هوش و دانش سپهر با هدف عرضه کالای خرده فروشی در بستر اینترنت راه اندازی گردیده است.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی بیار

 • دسته بندی محصولات که نشان دهنده کامل بودن نسبی این سوپر مارکت آنلاین می باشد. این دسته بندی شامل لبنیات ، خشکبار ، خواربار ، نوشیدنی ، شیرینیجات و تنقلات ، پروتئینی و غذای آماده ، سبزیجات و چاشنی ، بهداشتی و آرایشی ، لوازم مصرفی و شوینده ، فرهنگی ، دخانیات ، محصولات کودک ، کتاب ، صنایع دستی ، میوه و سبزی ، لوازم تحریر و پت فود می باشد.
 • امکان جستجو در همه بخش ها
 • برگزاری نظر سنجی اینستاگرامی و انتخاب برنده و دادن هدیه
 • آموزش پخت غذاهای محلی
 • برگزاری مسابقات مثلا پیش بینی مسابقات فوتبال
 • امکان کشینه در سایت سوپرمارکت آنلاین بیار به زبان ساده یعنی اینکه هر مقدار خرید کنی به ازای آن مبلغی از خریدهات کم میشه و این مبالغ جمع میشه و نقد به حسابت برمی گرده و پس انداز میشه و بعدا میتونی با همونا خرید کنی که اصلاحا کَش بک گفته میشه.
 • داشتن نماد اعتماد الکترونیک
 • ثبت در سایت ساماندهی
 • داشتن اپلیکیشن موبایل و قابل دانلود از سایت و گوگل پلی و بازار و سیب اپ
 • داشتن بازارچه خیریه
 • فعالیت در تهران ، مشهد ، خرم آباد و سمنان
 • ارائه سیستم همکاری در فروش(جذب مشتری و دریافت ۲۰ هزار تومان)
 • مدل فروش بازارچه یا Market Place که با جذب سوپرمارکتهای مختلف می تواند رشد سریع و چشمگیری داشته باشد.

۳- سوپر مارکت اینترنتی تزول مارکت

این سوپر مارکت آنلاین توسط گروه نرم افزاری راهکاراندیشان مدیریت می شود و ابتدا فعالیت خود را از شهرستان تبریز آغاز نمود وپس از موفقیت در چندین پروژه دیگر در تهران فعالیت خود را ادامه داده است.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی تزول مارکت

 • این سوپر مارکت آنلاین دارای طراحی سایت کاربرپسند و ساده و مرتبی می باشد که کار را برای خریداران آسان کرده است.
 • در منوی اصلی آن دسته بندی های کلی شامل مواد غذایی اصلی ، لبنیات و صبحانه ، نوشیدنی ها ، کنسرو و غذای آماده ، شیرینی و تنقلات ، شوینده و بهداشتی ، لوازم مصرفی و فرهنگی و دخانیات می باشد. که هر کدام یکسری زیر مجموعه دارد که در سایت بخوبی مشخص است.
 • امکان جستجوی کالا در سوپر مارکت اینترنتی تزول به راحتی قابل انجام است.
 • ارسال رایگان سفارش
 • پوشش دهی کلیه مناطق تهران
 • تحویل کالا کمتر از ۴۵ دقیقه
 • پرداخت نقدی ، آنلاین و کارتخوان
 • حداقل سفارش ۳۰ هزار تومان
 • دارای اپلیکیشن موبایل و قابل دانلود از بازار ، سیب اپ ، گوگل پلی و دانلود مستقسم از سایت
 • پشتیبانی آنلاین با تلفن ۱۸۴۹
 • دارای نماد اعتماد الکترونیک
 • ثبت در سایت ساماندهی
 • عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
 • دارای خبرنامه اطلاع رسانی تخفیف ها و طرح های ویژه
 • وبلاگ آشپزی

البته در این سوپرمارکت آنلاین خبری از تخفیف نیست و باید دید که چگونه می تواند با مزیت رقابتی خود یعنی ارسال رایگان در کمتر از ۴۵ دقیقه سهم بازار خود را توسعه می دهد.

البته موارد فوق در سایت تزول آورده شده است و باید ببینیم واقعا در عمل به همین شکل انجام می شود یا خیر. لطفا در این خصوص نظرات خود را در پایین همین مقاله درج نمایید.

پیشنهاد می کنم مقاله همکاری در فروش بهترین روش کسب درآمد اینترنتی را مطالعه نمایید. 

۴- سوپرمارکت آنلاین اکالا

این سوپر مارکت اینترنتی متعلق به فروشگاه اینترنتی افق کوروش می باشد و از سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت نموده است . در حال حاضر اکالا تنها در تهران فعالیت دارد و تنها شهروندان تهرانی می توانند از امتیازات باشگاه مشتریان افق کوروش در اکالا استفاده نمایند.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی اکالا

 • این سوپر مارکت اینترنتی بعضی از اجناس خود را تا ۵۰ درصد تخفیف نیز می دهد.
 • دسته بندی محصولات شامل مواد غذایی ، نوشیدنی و دمنوش ها ، لوازم التحریر و اداری ، خواربار ، ابزار و ملزومات ، میوه و سبزیجات ، آرایشی و بهداشتی می باشد.
 • دارای نماد اعتماد الکترونیک
 • ثبت در سایت ساماندهی
 • هزینه حمل برای خریدهای بالای ۷۵,۰۰۰ تومان، رایگان می باشد.
 • هزینه حمل برای ارسال زیر دوساعت و خرید زیر ۷۵,۰۰۰ تومان، ۵,۰۰۰ تومان می باشد.
 • هزینه حمل بر طبق جدول زمانبندی و خرید زیر ۷۵,۰۰۰ تومان، ۴,۰۰۰ تومان می باشد.
 • امکان مرجوع نمودن کالا تا ۷۲ ساعت
 • امکان خرید تلفنی با شماره تلفن ۵۴۵۹۵۰۰۰-۰۲۱
 • امکان تبدیل امتیازات باشگاه مشتریان افق کوروش به تخفیف اکالا
 • امکان دسترسی به سوابق خریدهای قبلی
 • امکان پرداخت آنلاین در سوپر مارکت و یا پرداخت نقدی با کارتخوان در محل مشتری
 • دارای وبلاگ آموزشی
 • دارای اپلیکیشن موبایل و قابل دانلود از گوگل پلی یا بصورت مستقیم از سایت

۵- سوپر مارکت آنلاین هایپرکا

هایپرکا یک سوپر مارکت اینترنتی در تهران می باشد که مناطق ۱و۲و۳و۵و۶ تهران را پوشش می دهد. این سوپر مارکت آنلاین از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز نموده است . این فروشگاه با سوپر مارکت های محلی در مناطق ذکر شده هماهنگ است و اقلام مورد نیاز را از آنها تهی می کند و در اختیارشان می گذارد.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی هایپرکا

 • دسته بندی محصولات شامل مواد غذایی ، نوشیدنی و تنقلات ، شوینده و بهداشتی می باشد.
 • تحویل رایگان کالا برای خرید بالای ۲۰ هزار تومان
 • تخفیف های تا ۵۰ درصد
 • امکان پرداخت آنلاین یا نقدی در محل
 • دارای اپلیکیشن موبایل

۶- سوپر مارکت آنلاین فن آسا

به گفته مسئولین این فروشگاه ، این سوپر مارکت آنلاین یک فروشگاه همیشه تخفیف می باشد و از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را شروع کرده است و تنوع کالایی بیش از  ۶۰۰۰ قلم کالا را دارد و بیش از ۹۰ درصد از کالاهای عرضه شده در این فروشگاه توسط واحد بازرگانی فن آسان به صورت انبوه و بدون واسطه مستقیما از تولیدکنندگان تهیه و در انبارها و سرد خانه های کاملا بهداشتی نگهداری و ارسال می شوند.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی فن آسا

 • دسته بندی محصولات شامل محصولات روز و تازه ، مواد غذ ایی ، شستشو و نظافت ، آرایشی و بهداشتی ، لوازم مصرفی ، ابزار و برق و روشنایی ، لوازم تحریر و اداری می باشد.
 • برای خریدهای بالاتر از ۷۵ هزار تومان ارسال رایگان می باشد.
 • امکان خرید کالا از طریق تماس تلفنی با شماره ۹۱۰۲۶۰۰۰-۰۲۱
 • امکان پرداخت آنلاین و پرداخت در محل
 • سرویس ضمانت بازگشت ۷ روزه
 • دارای اپلیکیشن موبایل و قابل دانلود از سیب اپ و بازار
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
 • ضمانت اصالت کالا
 • امکان مقایسه کالا هنگام خرید
 • سایت ریسپانسیو
 • دارای محصولات رژیمی

۷- سوپر مارکت آنلاین شهروند

فروشگاه اینترنتی شهروند در راستای تسهیل امر خرید اینترنتی و خرید تلفنی برای تمامی شهروندان و در جهت کاهش سفرهای درون شهری و در نهایت کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر در سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت نمود.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی شهروند

 • دارای دسته بندی محصولات مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، نظافت و شستشو ، سلامت ، لوازم خانگی ، الکترونیک و دیجیتال و ابزار و ملزومات می باشد.
 • سایت کاربرپسند
 • دارای اپلیکیشن موبایل
 • دارای نماد اعتماد الکترونیک
 • امکان سفارش تلفنی از طریق تلفن ۴۸۸۴-۰۲۱
 • برگزاری جشنواره‌های فروش
 • ارائه تخفیفات خاص
 • ارسال رایگان کالا برای خریدهای بیش از ۵۰ هزار تومان
 • وبلاگ آموزشی
 • ارسال زمانبندی شده محصولات با درخواست مشتری
 • پرداخت آنلاین و پرداخت در محل
 • عضویت در خبرنامه جهت اطلاع از فروش های ویژه
 • امکان عودت و تعویض کالا
 • فیلتر تخفیفی های شهروند
 • باشگاه مشتریان شهروند با خرید و شرکت در قرعه کشی

۸- سوپر مارکت آنلاین هایپریک

این فروشگاه اینترنتی نیز همانند سایر فروشگاه ها به جهت فروش مایحتاج روزانه شهروندان تهرانی تاسیس شده است.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی هایپریک داشتن اپلیکیشن موبایل و امکان پرداخت در محل می باشد.

۹- سوپر مارکت آنلاین رادیکالا

این سوپر مارکت آنلاین نیز دارای دسته بندی های محصولات شامل کالاهای اساسی ، لبنیات ، مواد پروتئینی ، مواد غذایی ، آجیل و خشکبار ، میوه و سبزیجات ، شوینده و پاک کننده ، آرایشی و بهداشتی ، پلاستکی و آشپزخانه و ملزومات می باشد.

از مزایای این سوپر مارکت اینترنتی می توان به داشتن وبلاگ آموزشی ، پیشنهادات ویژه ، خبرنامه ، مرجوعی کالا ، دارای نماد اعتماد الکترونیک و ثبت در سامانه ساماندهی اشاره کرد.

پیشنهاد می کنم مقاله کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه (جدیدترین روش ها)  را مطالعه نمایید. 

۱۰-سوپر مارکت آنلاین بسکتیک

به نقل از صفحه درباره ما این سایت سایت ، بسکتیک یک سوپرمارکت اینترنتی است که نیازهای روزمره شما را با طیف وسیعی از کالاهای مصرفی در کمترین زمان ممکن برطرف می کند. این سوپر مارکت آنلاین با عرضه بیش از ۵۰۰۰ هزار کالا از برترین و با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار که در شرایط ویژه ای نگهداری، بسته بندی و عرضه می شوند تجربه متفاوتی از خرید اینترنتی را برای مشتریان به ارمغان خواهد آورد. با سفارش اینترنتی محصولات مورد نیاز خود در کلیه روزهای هفته از ساعت ۸ الی ۲۲، آنها را در کمتر از ۲ ساعت تحویل خواهد گرفت.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی بسکتیک

 • دسته بندی محصولات مواد غذایی اساسی ، لبنیات ، پروتئینی ، نظافت و شستشو ، میوه و سبزیجات ، نوشیدنی ها ، خشکبار و تنقلات ، چاشنی ، سایر ملزومات ، دسر ، بستنی و شیرینی ، آرایشی بهداشتی و کنسرو و غذاهای آماده می باشد.
 • دارای اپلیکیشن موبایل قابل دانلود از مایکت ، بازار و سیب اپ
 • دارای نماد اعتماد الکترونیک
 • ارسال رایگان برای سفارشات بالای ۵۰ هزارتومان
 • پرداخت آنلاین و پرداخت در محل
 • ارسال ۲ ساعته کالا
 • امکان عودت کالا تا ۲۴ ساعت

۱۱- سوپر مارکت آنلاین اسنپ فود

اسنپ‌فود به تازگی بخش سوپرمارکت آنلاین را به وب‌سایت و اپلیکیشن خود اضافه کرده است که در مدت کوتاه فعالیتش، توانسته در میان سامانه‌های فروشگاه اینترنتی محصولات سوپرمارکتی و مواد غذایی به جایگاه مناسبی دست یابد.

نکته مهم اینجاست که قسمت محصولات سوپرمارکتی اسنپ‌فود، سفارش کاربر را در بازه زمانی کوتاهی به دست او می‌رساند؛ بازه‌ای که خود اسنپ‌فود ادعا می‌کند میانگین آن حدود ۲۰ دقیقه است. سایر مزیت‌های این سوپرمارکت آنلاین تنوع بالای کالا، امکان جستجوی پیشرفته، کاربری آسان، تاریخ مصرف بسیار مناسب کالاها، تخفیف روی کالاها و سفارش همه‌ی کالاهای سوپرمارکتی مورد نیاز به‌صورت یکجاست. اسنپ‌فود هر یک از این مزایا به شرح زیر توضیح داده است.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی اسنپ فود

 • تنوع محصولات
 • تحویل سفارش از طریق اسنپ اکسپرس در حدود ۲۰ دقیقه
 • خرید در همه نقاط تهران
 • تخفیف محصولات
 • دارای اپلیکیشن موبایل

۱۲- سوپر مارکت آنلاین میهن یار

این فروشگاه دارای دسته بندی محصولات مواد غذایی ، سلامت و زیبایی ، لوازم خانگی و نظافت ، دخانیات ،  ابزار ، فرهنگی و هنری می باشد.

این سوپر مارکت اینترنتی مزایایی همچون ارسال رایگان سفارشات در تهران ، ارسال و تحویل ۲ ساعته کالا ، اپلیکیشن موبایل ، یک روز ضمانت برگشت کالا ، نماد اعتماد الکترونیک ، پرداخت آنلاین و پرداخت در محل می باشد.

۱۳- سوپر مارکت آنلاین یخدون

این سوپر مارکت آنلاین در تهران و البرز در حال فعالیت می باشد. این سوپر مارکت اینترنتی دارای دسته بندی محصولات کالای اساسی ، لبنیات ، پروتئینی ، نوشیدنی ها ، میان وعده ها و تنقلات ، غذاهای آماده و کنسرو ، چاشنی و افزودنی ، آجیل و شیرینی و خشکبار ، شوینده و بهداشتی و سایر ملزومات می باشد.

۱۴- سوپر مارکت آنلاین هایپر باز

این فروشگاه نیز یک سوپر مارکت اینترنتی در تهران می باشد و فعالیت خود را از شهریور ۱۳۹۶ شروع کرده است. تنوع نسبتا خوبی در بین محصولات این سوپر مارکت آنلاین وجود دارد. نماد اعتماد الکترونیکی و سایتی نسبتا کاربر پسند از خصوصیات این سوپر مارکت آنلاین می باشد.

پیشنهاد می کنم مقاله کسب و کار اینترنتی خانگی چیست ؟  را مطالعه نمایید.

۱۵- سوپر مارکت آنلاین فروشگاه اینترنتی بامیلو

بامیلو نیز همانند دیجی کالا دارای یک سوپر مارکت آنلاین می باشد که شامل دسته بندی های مواد غذایی ، تنقلات ، چاشنی ها و افزودنی ها ، صبحانه ، برنج ، غلات و حبوبات و رژیمی و بدون قند می باشد.

۱۶- سوپر مارکت آنلاین فینال

این سوپر مارکت آنلاین نیز دارای تنوع محصولات خوبی می باشد و زیر مجموعه فروشگاه اینترنتی فینال است . محصولات این سوپر مارکت اینترنتی شامل کالای اساسی ، نوشیدنی ، تنقلات ، دسر ، کنسرو ، غذای آماده ، چاشنی و افزودنی ، لبنیات ، پروتئین ، میوه و خشکبار می باشد.

سوپر مارکت آنلاین در سایر شهرهای کشور

 • کالیمانگا ، سوپر مارکت آنلاین در مشهد
 • هایپرنو ، سوپر مارکت آنلاین در مشهد
 • ۰۵۱ مارکت ، سوپر مارکت آنلاین در مشهد
 • مزه مارکت ، سوپر مارکت آنلاین در مشهد
 • نمک دون مارکت ، سوپر مارکت آنلاین در مشهد
 • جی شاپ ،  سوپر مارکت آنلاین در اصفهان
 • تخفیفی نو ، سوپر مارکت آنلاین در اصفهان
 • اصفهان مارکت ، سوپر مارکت آنلاین در اصفهان
 • پینار ، سوپر مارکت آنلاین در تبریز
 • سبد نو ، سوپر مارکت آنلاین در اهواز
 • والمارکت ، سوپر مارکت آنلاین در اهواز
 • نوبران ، سوپر مارکت آنلاین در اهواز
 • استورک ، سوپر مارکت آنلاین در شیراز
 • شیراز ۱۷۱۷ ، سوپر مارکت آنلاین در شیراز
 • آذوقه ، سوپر مارکت آنلاین در رشت
 • چانچو ، سوپر مارکت آنلاین در رشت
 • ترایس ، سوپر مارکت آنلاین در بوشهر
 • در حال بروزرسانی …

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله ۱۶ سوپر مارکت آنلاین را بررسی نمودم در کنار آن سوپر مارکت اینترنتی مشهد ، سوپر مارکت اینترنتی اصفهان ، سوپر مارکت اینترنتی تبریز ، سوپر مارکت اینترنتی اهواز ، سوپر مارکت اینترنتی شیراز ، سوپر مارکت اینترنتی رشت ، سوپر مارکت اینترنتی بوشهر را ذکر کردیم که البته این لیست همیشه بروز رسانی خواهد شد.

همانطور که متوجه شدید سوپر مارکت ها اینترنتی یکی از تحولات بزرگ در عرصه کسب و کار اینترنتی می باشد که باعث هر چه راحت تر شده زندگی روزمره مردم می شود.

لطفا در صورتی که سوپر مارکت آنلاین وجود دارد که در این مقاله بررسی نشده است در قسمت نظرات همین صفحه درج نمایید.

منبع: سوپر مارکت آنلاین

مدیر گوگل

پسندیده شده توسط: بهنام صیدآبادی

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

گزارش

دیجیتال مارکتینگ ( Digital Marketing ) یا بازاریابی دیجیتالی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که جهت تبلیغ محصولات و خدمات یک کسب و کار  و از طریق ابزارهای الکترونیکی مانند موتورهای جستجو ، وب سایت ها ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل و اپلیکیشن های موبایلی صورت می پذیرد. در این مقاله می خواهم بصورت مفصل مبحث دیجیتال مارکتینگ را ارائه دهم تا بتوانید از طریق ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نسبت به جذب مشتریان به موفقیت بیشتری برسید .

واژه دیجیتال مارکتینگ اولین بار در سال ۲۰۰۰ مطرح گردید. تصویر زیر اولین اثر از دیجیتال مارکتینگ می باشد.

دیجیتال مارکتینگ

منبع تصویر : ویکی پدیا

این تصویر مربوط به Guglielmo Marconi می باشد که رادیو را اختراع کرد. پس همانطور که متوجه شدید دیجیتال مارکتینگ ممکن است شامل ابزارهای آفلاینی مثل رادیو نیز باشد .پس بازاریابی دیجیتالی می تواند هم آنلاین و هم آفلاین باشد. 

تفاوت بازاریابی دیجیتالی با بازاریابی اینترنتی چیست ؟

خیلی از افراد فکر می کنند بازاریابی دیجیتالی با بازاریابی اینترنتی یکسان هستند . به همین دلیل هر کدام از این موارد را تعریف می کنم تا تفاوت آنها را متوجه شوید .

بازاریابی دیجیتالی به مجموعه فعالیت های جذب و حفظ مشتری از طریق ابزارهای دیجیتالی (الکترونیک ) می باشد. این ابزارهای دیجیتالی شامل موتورهای جستجو ، وب سایت ها ، بازاریابی پیامکی ، سئو ، ایمیل ، اپلیکیشن موبایل ، شبکه های اجتماعی می باشد.

بازاریابی اینترنتی به مجموعه فعالیت های جذب و حفظ مشتری از طریق ابزارهای اینترنتی آنلاین گفته می شود. یعنی در بازاریابی اینترنتی فقط ابزارهای آنلاین استفاده می شوند.

در واقع بازاریابی اینترنتی زیر مجموعه بازاریابی دیجیتالی می باشد که نیاز همیشگی به اتصال با اینترنت دارد.

دلایل استفاده از دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

استفاده از اینترنت روز به روز در حال گسترش است. اگر در خیابان ها ، ادارات ، اتوبوس ها و حتی مهمانی ها دقت کرده باشید اکثر افراد در حال استفاده از گوشی همراه خود هستند. بعضی ها در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام و واتس آپ هستند ، تعدادی در حال وبگردی و جستجوهای اینترنتی می باشند ، بعضی از آنها در حال مکالمه و تعدادی نیز در حال خواندن و یا ارسال پیامک می باشند و چندین نفر هم به مطالعه ایمیل های دریافتی و یا ارسال ایمیل به دوستان خود مشغولند.

حتما برای شما هم پیش آمده که در مکانی که تلویزیون روشن است تعداد زیادی از افراد با گوشی خود کار می کنند و توجهی به تلویزیون ندارند و یا در لابه لای برنامه های تلویزیونی و یا در هنگام پخش پیام های بازرگانی سریعا به سراغ گوشی خود می روند.

حتی در دور افتاده ترین روستاها نیز اینترنت وجود دارد و افراد از ابزارهای دیجیتالی به شکل گسترده ای استفاده می کنند.

همین مثال ها کافی بود که متوجه شوید دیجیتال مارکتینگ در زندگی روزمره افراد استفاده فراوانی دارند و بسترهای خوبی برای انجام کمپین های بازاریابی دیجیتالی وجود دارد .

البته باید به این نکته توجه نمود که بازاریابی دیجیتالی صرفا مختص کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین نیست بلکه کسب و کارهای سنتی نیز می توانند برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از ابزارهای بازاریابی دیجیتالی استفاده نمایند. مثلا یک فروشگاه پوشاک می تواند یک متن تبلیغاتی را آماده نمایند و با پرداخت هزینه از طریق کانال های تلگرام و یا پیج های اینستاگرام تبلیغ کند.

تفاوت تبلیغات دیجیتالی با تبلیغات سنتی

فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه پوشاک زنانه هستید و قصد تبلیغ جهت معرفی فروشگاه خود را دارید. ممکن است فروشگاه شما دارای یک وب سایت نیز باشد. برای انجام تبلیغ دو راه وجود دارد که بررسی می کنیم .

روش اول این است که از طریق بیلبورد و تراکت های تبلیغاتی و بازاریابان نسبت به تبلیغ اقدام کنید. در این روش اگر بخواهید بیلبوردهایی در سطح هر شهر تبلیغ کنید برای کوچکترین بیلبورد باید هزینه های بالای یک میلیون تومان و تا ۱۰ میلیون تومان نیز پرداخت نمایید . پخش تراکت نیز هزینه های طراحی و چاپ و پخش زیادی دارد.

روش دوم تبلیغ از رطیق ابزارهای دیجیتالی مارکتینگ می باشد. اگر بخواهید از ابزارهای رایگان استفاده نمایید باید از آموزش سئوبهره ببرید و روش های سئو و بهینه سازی سایت را فرا بگیرید و بصورت رایگان کسب و کار خود را تبلیغ نمایید. همچنین می توانید از طریق سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتالی با تولید محتوای مناسب به صورت رایگان به جذب مشتری بپردازید . اگر هم بخواهید با پرداخت هزینه تبلیغات کنید نسبت به تبلیغات سنتی هزینه ای خیلی کمتر و بازدهی خیلی بیشتری خواهد داشت. مثلا با پرداخت مبلغ یک میلیون تومان می توانید یک رپورتاژ آگهی در سایتی معتبر و یا تبلیغ در یک پیج اینستا و یا کانال تلگرام داشته باشید.

ابزارهای بازاریابی دیجیتالی آنلاین

همانطور که پیش تر گفتم بازاریابی دیجیتالی دارای ابزارهای متفاوتی می باشد که می توان از طریق آن ابزارها به جذب مشتری و ترافیک سایت رسید. ما این ابزارهای را به دو گروه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آنلاین و دیجیتال مارکتینگ آفلاین تقسیم بندی نموده ایم . ابتدا ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آنلاین را به شما معرفی کنم .

 • بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو ( SEM )

دیجیتال مارکتینگ

منبع تصویر: www.oberlo.com

بازاریابی توسط موتورهای جستجو  ( Search Engine Marketing ) به روشی گفته می شود که در آن از طریق موتورهای جستجویی مثل گوگل ، یاهو ، بینگ و غیره نسبت به بازاریابی اقدام می کنیم. در این روش می توان به دو صورت رایگان و پولی بازاریابی دیجیتالی انجام داد.

روش اول بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ( SEO ) است که به کمک آن می توان بصورت رایگان نسبت به جذب مشتری و افزایش فروش سایت رسید.

روش دوم تبلیغات کلیکی ( PPC) می باشد . در این روش تبلیغ سایت شما در صفحات اولیه گوگل درج می گردد و به ازای هر کلیکی که بر روی می شود هزینه ای از شما دریافت می گردد.

به طور یقین می توان گفت سئو یکی از بهترین روش ها و کم هزینه ترین روش های بازاریابی دیجیتالی می باشد .

اگر شما اصول سئو را یاد بگیرید با طراحی یک سایت کاربرپسند و محتوای هدفمند و سئو شده می توانید یک ترافیک ارگانیک را از طریق موتورهای جستجو دریافت نمایید.

وقتی کاربران در وب به دنبال کالا یا خدمات خاصی می گردند اگر از طریق جستجوی خود به اولیت سایتی که می رسند سایت شما باشد پس شما تکنیک های سئو را به خوبی در کسب و کار اینترنتی خود پیاده سازی نموده اید و قطعا از طریق این روش جذب مشتری فراوانی خواهید داشت.

گوگل ادوردز یک سیستم تبلیغاتی گوگل می باشد که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی با پرداخت هزینه می توانند برای تعدادی از کلمات کلیدی کسب و کار خود به تبلیغ بپردازند. مثلا اگر سایت شما در زمینه طراحی سایت می باشد می توانید برای کلمات کلیدی طراحی سایت ، طراحی سایت بدون کدنویسی ، طراحی سایت ارزان ، ساخت سایت و غیره در گوگل ادوردز تبلیغ کنید. این تبلیغ یک تبلیغ هدفمند خواهد بود که قادر خواهد بود هزینه های تبلیغ شما را جبران کند و همچنین ترافیکی نیز به سایت شما تزریق کند.

مثلا اگر شما یک محصول با قیمت ۶۰ هزار تومان تولید کرده باشید و یک صفحه محصول خوب با توضیحات عالی و تکان دهنده طراحی کنید و برای تبلیغ خود ۳۰۰ هزار تومان هزینه کنید کافیست که ۵ نسخه از محصول خود را بفروش برسانید تا هزینه خود را جبران کنید. در کنار فروش محصول تعداد زیادی از کاربران وارد سایت شما می شوند که می توانند علاوه ایجاد ترافیک روزانه تبدیل به مشتریان بالقوه سایت شما شوند. البته باید ساز و کاری را طراحی کنید که بتوانید حداقل ایمیل انها را دریافت کنید.

پیشنهاد می کنم مقاله راهنمای سئو سایت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را مطالعه نمایید.

 • بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

منبع تصویر: www.wordstream.com

شبکه های اجتماعی امروزه تبدیل به یک سرگرمی و منبع کسب درآمد عالی شده اند. افراد زیادی با صرفا با کار در منزل از طریق شبکه های اجتماعی توانسته اند کسب درآمد اینترنتی خوبی داشته باشند. این افراد صرفا با داشتن یک پیج اینستاگرام و یا یک کانال در تلگرام هر ماه چند میلیون تومان درآمد دارند.

کسب و کارهای اینترنتی می توانند در کنار وب سایت خود از طریق اینستاگرام و تلگرام نسبت به معرفی کسب و کار و فروش محصولات خود استفاده کنند.

حتی اگر شما سایت دارید ولی شبکه های اجتماعی خود را راه اندازی نکرده اید می توانید با پرداخت هزینه از طریق این ابزارها نسبت به جذب کاربر برای سایت خود استفاده نمایید.

با یک آمار سر انگشتی می توان متوجه شد از هر ۱۰ نفری که از گوشی خود استفاده می کنند حداقل ۸ نفر از شبکه های اجتماعی نیز استفاده می کنند. این ابزار دیجیتال مارکتینگ را فراموش نکنید و برای جذب ترافیک سایت خود حتما از آن استفاده نمایید.

فیسبوک، توتیتر، گوگل پلاس ، اینستاگرام ، لینکداین ، پینترست ، یوتیوب ، تلگرام ، تامبلر ، میت آپ ،ردیت ،  و …  از جمله شبکه های اجتماعی معروف هستند که ایجاد پروفایل و فعالیت در آنها یکی از عوامل موثر بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است.

از طریق بازاریابی در شبکه های اجتماعی می توانید با تولید محتوای جدید ، به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو و همچنین درج لینک مطالب وب سایت ، اطلاعات مورد نظر شما به شکل ویروسی بین کاربران شبکه های اجتماعی پخش شود و باعث افزایش ترافیک و برندسازی کسب و کار اینترنتی شما شود.

 • بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا

منبع تصویر : https://medium.com

بازاریابی محتوا یعنی اینکه شما تنها با تولید محتوا می توانید نسبت به جذب مشتری بپردازید. وقتی شما محتوایی مناسب و منحصر به فرد برای کاربران سایت خود تولید کنید تعداد زیادی از افراد از طریق جستجوی گوگل یا مشاهده مقالات شما در سایت ها و وبلاگ های دیگر با سایت شما آشنا شده و به جمع کاربران شما  اضافه خواهند شد.

بازاریابی محتوا بیش از هر ابزار دیگری می تواند اعتماد سازی کاربران را برقرار سازد. وقتی شما محتوا و مقالات دست اولی در سایت خود بگذارید و آنها را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهید ، دیدگاه افراد نسبت به شما متفاوت شما و به چشم یک متخصص در زمینه کاریتان به شما نگاه می کنند.

بازاریابی محتوا می تواند از طریق تولید محتوای متنی ، ویدیو ، صوت ، عکس ، اینفوگرافیک ، کتاب الکترونیکی و غیره صورت پذیرد.

تولید و انتشار محتوا به دلایلی همچون ترغیب افراد جهت انجام کاری ، مطالب آموزش ، برند سازی، اطلاع رسانی ، سرگرمی ، کسب درآمد و غیره صورت می پذیرد. مثلا شما با تولید یک ویدیو می توانید آن ویدیو را بفروشید و یا در شبکه های اجتماعی بصورت رایگان منتشر کنید و یا اینکه یک ویدیو کوتاه تولید کنید و در آن ویدیو کاربران را تشویق به اشتفاده از یک محصول یا خدمت کنید .

همانطور که می دانیم همیشه حفظ مشتریان فعلی کسب و کار اینترنتی شما مهم تر و کم هزینه تر از جذب کاربران جدید می باشد . یعنی همیشه باید سعی کنیم اولویت کاری ما حفظ مشتریان فعلی باشد و در کنار آن بدنبال کاربران جدید باشیم. تولیدو بازاریابی محتوای مناسب کمک می کند تا کاربران سایت شما از به روز بودن کسب و کار شما لذت ببرند و هیچوقت شما را ترک نککند و به سمت رقبا نروند.

حتما شنیده اید که می گویند ” محتوا پادشاه است !! ” . همیشه سعی کنید محتوای سایت خود را صرفا برای استفاده هدفمند کاربران سایت خود و کاربران اینترنت تولید کنید و بگونه ای باشد که آنها فکر نکنند شما به دنبال پول آنها هستید.

اگر شما برای سایت خود محتوای با کیفیت تولید کنید دیگر نیازی ندارید از خودتان تعریف کنید بلکه با همین محتواها کاربران شما را خواهند شناخت. به این نکته توجه کنید که کاربران اینترنتی شدیدا باهوش هستند و فرق محتوای تبلیغاتی با محتوایی که برای خدمت رسانی به کاربران سایت نوشته شده را متوجه می شوند.

 • بازاریابی دیجیتالی از طریق همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

ما می توانید محصولاتی را که تولید می کنید و در سایت خود می گذارید از طریق سیستم های همکاری در فروش نیز بازاریابی نموده و بفروش برسانید.

سایت های ایرانی زیادی همانند دیجی کالا دارای سیستم همکاری در فروش هستند. شما می توانید در سایت خود یک صفحه بعنوان همکاری در فروش طراحی کنید و در آن صفحه شرایط فروش محصولات خود در سایر سایت ها را بیان کنید.

افراد زیادی وجود دارند که علاقه مند هستند محصولات دیگران را بفروشند و از آن طریق کسب درآمد نمایند.

وقتی محصولات شما در ده ها سایت دیگر به نام خودتان و با برند خودتان به کاربران اینترنتی معرفی شود و بفروش برسد قطعا باعث افزایش فروش غیر مستقیم سایت شما ، جذب مشتریان جدید ، افزایش ترافیک سایت و دریافت لینک از سایر سایت ها و همچنین برندسازی شما خواهد شد.

شما می توانید به ازای هر فروشی که توسط سایر کسب و کارها می شود پورسانتی را به آنها بدهید . یا بر عکس به ازای هر کاربری که به سایت شما می فرستند هزینه به آنها پرداخت کنید .

پیشنهاد می کنم مقاله همکاری در فروش بهترین روش کسب درآمد اینترنتی را مطالعه نمایید. 

 • بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

ایمیل مارکتینگ ابزاری است که از طریق آن رابطه شما با مشتریان کسب و کار اینترنتی تان پایدار می ماند. اگر مشتری به هر دلیلی به وب سایت شما آمده باشد شما باید راه هایی را برای اعتماد سازی و دریافت ایمیل او داشته باشید.  یکی از این راه ها داشتن صفحات فرود مختلف در سایت می باشد. مثلا سایت مدیر گوگل فعلا دارای سه صفحه فرود به عنوان های پولسازترین ایده های کسب و کار اینترنتی   و چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم و چگونه بک لینک طبیعی و با کیفیت بگیریم  می باشد. هر کدام از این صفحات تعداد زیادی ایمیل برای من جمع آوری کرده اند.

بعد از جمع آوری ایمیل کاربران علاوه بر ایمیل خوش آمدگویی به کاربر جدید سایتتان باید بصورت دوره ای مثلا هفته ای یکبار ، ایمیلی هدفمند و با مناسب برای مشتری ارسال کنید و از ارسال ایمیل های پی در پی شدیدا پرهیز کنید.

یادمان نرود که کاربران سایت ما همزمان در خیلی از سایت های دیگر نیز عضو شده اند و اگر شما ارتباط خود را با آنها برقرار نکنید قطعا فراموش خواهید شد.

پس لازم است هر مقاله جدید یا محصول تازه ای که در سایت خود می گذارید را به مشتری اطلاع رسانی کنید و همچنین تخفیفات و کوپن های تخفیف را ز طریق این ابزار دیجیتال مارکتینگ به مشتری هدیه دهید.

وقتی محصولی جدید تولید می کنید نباید بدون اطلاع رسانی انتظار فروش زیادی داشته باشید. بعد از تولید محصول باید سریعا ایمیل اطلاع رسانی برای کاربران خود بفرستید بعد متوجه می شوید که تعداد فروش سایت شما زیادتر خواهد شد.

از مزایای بازاریابی ایمیلی این است که ارسال ایمیل رایگان است و شما می توانید از این ابزار دیجیتال مارکتینگ بصورت رایگان استفاده کنید و اطلاع رسانی مورد نظر خود را انجام دهید. مزیت دیگر ایمیل مارکتینگ این است که شما وقتی از طریق سرویس های ایملی همچون میلرلایت یا میل چیمپ استفاده می کنید بسادگی می توانید رفتار کاربران سایت خود را ردیابی و تحلیل نمایید.

 • بازاریابی ویدیویی (Video Marketing)

ویدیو مارکتینگ یکی از تاثیرگذار ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشد. وقتی کاربری وارد سایت شما می شود و ویدیوهایی شما را تماشا می کند علاوه بر اینکه با ما بیشتر آشنا خواهد شد حس اعتماد بیشتری ایجاد می گردد.

سایت های اشتراک ویدیو ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که شما می توانید ویدیوهای خود را بصورت رایگان در آن ها آپلود کنید.

این ویدیوها می توانند محتوای با هدف برندسازی ، تشویق به خرید محصول ، تشویق به دیدن سایت شما ، آموزش یکسری تخصص ها و غیره را داشته باشد.

خیلی از افراد حوصله مطالعه مطالب چند صفحه ای را ندارند و ترجیح می دهند با کامپیوتر و یا تلفن همراه خود و با دیدن یک کلیپ به هدف خود برسند.

البته باید سعی کنید ویدیوهای با کیفیت و با محتوای سودمند تولید کنید. باید ویدیویی تولید کنید که کاربران بعد از دیدن آن تمایل به بازدید از سایت شما و خرید محصول را پیدا کنند.

پیشنهاد می کنم مقاله روش های بازاریابی ویدیویی و سئو ویدیو را مطالعه نمایید. 

 • اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

Influencer Marketing

 بازاریابی محصولات و همچنین معرفی کسب و کار اینترنتی از طریق افرادی که بر تصمیم گیری مردم تاثیر زیادی را دارند اینفلوئنسر مارکتینگ نامیده می‌شود.

گاهی اوقات شما اگر خودتان از محصولی تعریف و تمجید نمایید کاربران اعتماد زیادی نکنند ولی اگر از طریق دوستان و کسانی که در دنیای مجازی دارای محبوبیت هستند بخواهید که در خصوص کسب و کار اینترنتی شما صحبت کنند تاثیر گذاری خیلی بیشتری خواهد داشت.

اگر توجه کرده باشید خیلی از کسب و کارهای اینترنتی از خریدران و مشتریان سایت خود می خواهند کلیپی کوتاه ضبط کرده و برای آنها ارسال کنند تا در صفحه توضیحات محصول خود بگذراند. خیلی از کاربرانی که وارد سایت شما می شوند این ویدیوها را تماشا می کنند و همین کلیپ ها باعث تصمیم به خرید آنها می شود.

حتی در کانال ها تلگرامی و یا پیج ها اینستاگرام که کار فروش محصول انجام می دهند نیز کلیپ یا تصاویر یا صوت مشتریان و خریداران قبلی منتشر می شوند و همین قضیه باعث فروش بیشتر آنها می شود.

 • گیمیفیکیشن ابزاری مهیج در دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی دیجیتالی گیمیفیکیشن می باشد. در این روش شما با روش هایی مهیج و سرگرم کننده کاربران را تشویق به استفاده از محصولات و خدمات کسب و کار اینترنتی خود می کنید.

بعنوان مثال شما با طراحی یک مسابقه و یا قرعه کشی در سایت خود و تبلیغات گشترده آن در وب می توانید کاری کنید که کاربران وارد سایت و صفحه موردنظر شما شده و همانجا بتوانید اطلاعات وی را دریافت نمایید.

گاهی اوقات می توانید کاربران را تشویق کنید برای شرکت در کمپین گیمیفیکیشن شما افرادی دیگر را به کسب و کار اینترنتی شما معرفی نمایند.

دیجیتال مارکتینگ با کمک این ابزار موفق خواهد شد با شیوه ای کاملا متفاوت نسبت به جذب کاربران برای کسب و کارهای آنلاین برسد.

یکی دیگر از روش هایی که در گیمیفیکیشن استفاده می شود ایجاد حس رقابت بین کاربران سایت است. اگر بتوانید از این شیوه بخوبی استفاده کنید وفاداری مشتریان به کسب و کار اینترنتی شما چندبرابر خواهد شد.

گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ کاربردهایی متفاوتی دارد. به کمک این ابزار می توانید فروش محصولاتتان را افزایش دهید ، کاربران سایت خود را بیشتر کنید ، کاربران بیشتر در سایت شما بمانند ، کاربران شما را به دیگران معرفی می کنند .

 • بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)

بازاریابی چریکی یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشد که برای کسب و کارهای اینترنتی نوپا و تازه تاسیس مناسب تر است چون با هزینه کم به دنبال تاثیر گذاری بالا می باشد. بازاریابی چریکی استراتژی تبلیغاتی است که با استفاده از تاکتیک های بازاریابی ارزان قیمتی تمرکز می کند که حداکثر نتایج را به ارمغان می آورد.

تاکید بازاریابی چریکی بر روی مشتریانی کنونی کسب و کار شما می باشد. یعنی به شما کمک می کند تا مشتریان فعلی خود را حفظ کنید تا بتوانید محصولات جدید خود را نیز به آنها بفروشید.

وقتی مشتریان فعلی شما از کسب و کار و خدمات و محصولات شما راضی باشند به طور یقین آنها بصورت رایگان برای شما تبلیغ خواهند کرد و سایت شما را به دیگران پیشنهاد می دهند.

در واقع بیشتر در این روش شما باید بدنبال روش های خاص بگردید و چون کسب و کار جدیدی دارید قطعا رقابت با رقبای قدیمی سخت است ، پس شما به روشی کاملا چریکی باید وارد شده و روزنه هایی را پیدا کنید که می توانند هر چند کوچک ولی تاثیر گذار باشند.

در این روش از دیجیتال مارکتینگ می توان با روش هایی مثل ایجاد سئوال ، ایجاد خنده ، ایجاد ترس و یا هر روش دیگری توجه کاربران را به خود جلب کنید.

 • تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

پیش تر در خصوص تبلیغات در گوگل اشاره کردم و گفتم که با تبلیغات در گوگل و البته با پرداخت هزینه می توانید سایت خود را در صفحه اول گوگل ببینید و با این ابزار دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید.

برای تبلیغات راه های دیگری نیز وجود دارد. مثلا می توانید با پرداخت هزینه در سایت های معتبر که دامین اتوریتی بالا دارند علاوه بر دریافت بک لینک فالو از آنها کاربران زیادی را از آن طریق وارد سایت خود کنید. این تبلیغ می تواند بصورت درج یک مقاله باشد و از داخل آن مقاله چند لینک با کلمات کلیدی مناسب و اصلی به سایت خودتان بدهید به این روش اصطلاحا تبلیغ از طریق رپورتاژ آگهی می گویند.

خیلی از سایت ها معتبر با گذاشتن بنرهای تبلیغاتی در سایتشان کسب درآمد می کنند. شما می توانید یک بنر مناسب طراحی کنید و کاربران آن سایت ها را به صفحه فرود سایت خود برسانید. Banner Advertising  در گذشته طرفداران بیشتر داشت ولی با وجود رپورتاژ آگهی افراد کمتری از این ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند.

 • دیجیتال مارکتینگ آفلاین

علاوه بر روش هایی که در بالا ذکر شد می توان با روش دیجیتال مارکتینگ آفلاین نیز جذب مشتری نمود. مثلا شما می توانید محصولات خود را علاوه بر اینکه در سایت خود بفروش می رسانید ، بصورت سی دی یا کتابچه درآورده و از طریق کتابفروشی های سراسر کشور نیز بفروش برسانید .بعضی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آفلاین به شرح زیر می باشند .

 • بازاریابی پیامکی (SMS Advertising)

بازاریابی پیامکی از دیگر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. در این روش شما بازار هدف گسترده ای دارید چون تقریبا همه کسانی که می توانند مشتری شما باشند دارای تلفن همراه هستند.

هنگامی که کاربری وارد سایت شما می شود باید یکسری صفحات فرود داشته باشید که در آن صفحات بتوانید ایمیل شماره موبایل افراد را دریافت نمایید .

خیلی از اطلاع رسانی های سایت شما می تواند از طریق پیامک باشد. در این روش دیجیتال مارکتینگ شما می توانید با ارسال پیامک محصول و یا کوپن های تخفیف و یا مقالات جدید سایت را اطلاع رسانی کنید.

پسامک های شما باید کاملا خلاصه و البته ترغیب کننده باشند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند و بیش از حد پیامک نفرستید تا ایجاد مزاحمت برای کاربران نکند.

 • رادیو مارکتینگ

یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آفلاین رادیو مارکتینگ می باشد. هنوز هم خیلی از افراد هستند که علاقه مند به رادیو هستند و چند ساعت از روز خود را صرف گوش دادن به برنامه های مورد علاقه خود از رادیو می کنند.

حتما برای شما هم پیش آمده که سوار تاکسی شهری یا بین شهری شوید و در کل مسافت راننده مشغول گوش دادن به رادیو می باشد و بعضی از مسافران نیز به آن برنامه های رادیویی علاقه نشان می دهند.

اگر توجه کرده باشید بعضی از کسب و کارهای تبلیغات خود را از طریق شبکه های رادیویی سراسری و یا استانی و یا حتی شهرستانی انجام می دهند و از این ابزار بازاریابی دیجیتالی به خوبی استفاده می کنند.

 • بازاریابی تلویزیونی

بازاریابی تلویزیونی یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتالی می باشد که هنوز هم از بین نرفته است و توسط خیلی از کسب و کارهای اینترنتی و یا آفلاین مورد توجه قرار می گیرد. تلویزیون کاربران زیادی را برای خود جذب نموده ولی به نظر شما چرا با این هزینه های زیادی بابت تبلیغات می گیرد بازدهی عالی ندارد ؟ جواب این است که بدلیل اینکه تبلیغات تلویزیونی خاص و هدفمند نیستند. یعنی تلویزیون قادر نیست کاربران خود را دسته بندی نماید و برای نفرات خاصی تبلیغ کند و خیلی از افرادی که تبلیغات را مشاهده می کنند ممکن است هیچ علاقه ای با آنها نداشته باشند.

خیلی از کسب و کارها در بین سریال ها یا مسابقات ورزشی با پرداخت هزینه های چندین میلیون تومانی محصولات و خدمات خود را تبلیغ می کنند. شاید در گذشته افراد چون سرگرمی خاصی نداشتند همه تبلیغات و پیام های بازرگانی بین برنامه ها را تماشا می کردند و امروزه با وجود گوشی های هوشمند شاید خیلی از افراد هنگام پخش تبلیغات تلویزیونی و یا حتی هنگام پخش برنامه هایی که جذابیت زیادی دارند مثل پخش مسابقات فوتبال باز هم گوشی خود را زمین نمی گذارند و مشغول آن هستند.

با توجه به اینکه کاربران تلویزیونی روز به روز کتهش پیدا می کنند و البته تعداد ساعات تماشای تلویزیون توسط هر فرد هم روز به روز در حال کاهش هست ، پس نتیجه می گیریم این ابزار دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال افول و کم رنگ شدن می باشد.

جمع بندی نهایی

در این مقاله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی نمودم و مزایای و روش کار را بصورت خلاصه توضیح دادم. در این روش ها همیشه تاکید بر حفظ مشتریان کنونی و جذب مشتریان جدید می باشد.

شما باید در کسب و کارتان از تمامی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بخوبی استفاده نمایید تا بتوانیداز رقبای خود سبقت بگیرید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا هر چه سریعتر به دنیای دیجیتال مارکتینگ بپیوندید و از ابزار آن بخوبی استفاده کنید تا شاهد رونق گرفتن کسب و کار اینترنتی خود باشید.

 

منبع: دیجیتال مارکتینگ

مدیر گوگل

پسندیده شده توسط: پویان
ثبت نام ورود